Пацієнтам

     Якщо Ви впали або потягнули руку в транспорті, вдома, катались на лижах, грали в баскетбол та випадково зачепились рукою за кільце, зачепились обручкою за предмет і смикнули руку тощо, і больовий синдром не зник через 3-5 днів, можливо Ви пошкодили м’якотканинні структури суглоба.

     Самолікування може призвести до незворотних наслідків, і через певний проміжок часу допомогти Вам буде дуже складно.

     Для того, щоб не допустити настання тяжких наслідків травми, Ви повинні звернутись до лікаря ортопеда-травматолога за консультацією. Після клінічного обстеження (огляду, перевірки симптомів), Вам можуть призначити додаткові дослідження, наприклад УЗД, рентген, МРТ, КТ тощо. Після встановлення правильного та деталізованого діагнозу Вам, можливо, буде потрібне хірургічне або консервативне лікування. В будь-якому разі ми Вам допоможемо – прооперуємо, вилікуємо та порекомендуємо хороших реабілітологів. Навіть якщо Ви будете реабілітуватись самостійно, все одно протягом року від звернення до нас ми будемо постійно в контакті з Вами та допоможемо на всіх етапах реабілітації, до повного Вашого одужання.

 

Найбільш розповсюджені питання та відповіді.

Артроскопічна пластика передньої хрестоподібної зв’язки колінного суглоба.

Пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки колінного суглоба.

Скарги: нестабільність (розхитаність) суглоба, біль під час ходіння по прямій лінії та сходами.

Механізм травми: спортивна – гра в футбол, гірські лижі… побутова – падіння, ДТП…

Можливий діагноз: пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки колінного суглоба.

Лікування: Артроскопічна пластика передньої хрестоподібної зв’язки колінного суглоба.

 

 

Артроскопія плечового суглоба.

Періостит (епікондиліт), звичний звих плеча, розрив суглобової губи, пошкодження обертальної манжети.

Скарги: погано піднімається рука, больовий синдром в спокої та при рухах, звих плеча.

Механізм травми: різке підняття важких предметів, інерційний рух (падіння при зафіксованій руці), спортивні травми при піднятті штанги в тренажерному залі, вікове зношування суглоба.

Можливий діагноз: періостит (епікондиліт), звичний звих плеча, розрив суглобової губи, пошкодження обертальної манжети, розрив сухожилка довгої голівки двоголового м’яза плеча (біцепса).

Лікування: артроскопія плечового суглоба..

 

 

Артроскопія ліктьового та гомілковоступеневого суглобів.

Стійкий больовий синдром, а також такі патологічні зміни в суглобі, як розростання внутрішньої оболонки, погана рухливість неясного походження, бурсит – накопичення рідини, біль в зовнішньому відділі ліктьового суглоба, викликана постійним одноманітним фізичним навантаженням («лікоть тенісиста»), внутрішньосуглобові переломи, дегенеративні зміни.  

Скарги: біль, періодичне блокування суглоба, стан після травми. .

Механізм травми: прямий удар та інші механічні впливи на область суглоба або захворювання (хондроматоз, бурсит…))

Лікування: артроскопія ліктьового та гомілковоступеневого суглобів.

 

Ендопротезування плечового суглоба.

Перелом суглобової западини лопатки; неправильно зрощений перелом голівки плечової кістки; поліфрагментарний перелом голівки плечової кістки; деформуючий артроз плечового суглоба; вроджена дисплазія плечового суглоба.

Скарги: біль в області плеча, відсутність або значне зниження рухливості в плечовому суглобі.

Механізм травми: травма плеча в результаті падіння, ДТП, неправильно зрощеного перелому області плечового суглоба, захворювання плечового суглоба (деформуючий артроз, некроз голівки плечової кістки…)

Лікування: ендопротезування плечового суглоба

 

В будь-якому разі при тривалих больових відчуттях після травм (3-5 днів), постійних гострих або ниючих больових відчуттях в суглобах, дискомфорті при рухах в суглобах, відчутті скутості суглобів ми ПЕРЕКОНЛИВО РЕКОМЕНДУЄМО Вас звернутись до спеціаліста ортопеда-травматолога.

Пам’ятайте: рання діагностика захворювань суглобів може врятувати Вас від серйозних проблем зі здоров’ям та продовжити Ваш активний образ життя на довгі роки.